mar 162018
 

V sobotu 24. marca 2018 sa v Banskej Bystrici na Kollárovej 18 uskutoční stretnutie Oddelenia zdravia stredoslovenskej oblasti. Je určené pre lektorov OZ Život a zdravie, pre vedúcich Oddelenia zdravia na jednotlivých zboroch ale tiež pre všetkých, ktorí chcú načerpať nové poznatky a pozitívne myšlienky z tohoto príjemného podujatia. Program začína o 9.00 hod. a potrvá približne do 16.00 hod. Pre všetkých účastníkov bude pripravený obed. Je vhodné svoju účasť vopred nahlásiť, najneskôr v stredu 21. marca. Viac informácií nájdete v pozvánke Jaromíra Novotu.

mar 132018
 

V týždni od 17. do 24. marca 2018 sa koná Modlitebný týždeň mládeže. Téma uvažovania je “Prevezmi vedenie”. Na základe biblických postáv sa budú mladí kresťania zamýšľať nad Božím vodcovstvom. Materiál na každý deň je spracovaný do brožúrky, ktorú si môžete prevziať TU. Poslednou prednáškou k téme prispel aj súčasný predseda Generálnej konferencie celosvetovej Cirkvi adventistov siedmeho dňa Dr. Ted N. C.Wilson.

mar 022018
 

Pracovníci Slovenskej biblickej spoločnosti, ktorá sídli v Banskej Bystrici, spustili v piatok novú verziu webovej stránky Biblia.sk. Tento portál je určený na štúdium Božieho slova. Nová verzia stránky poskytuje 6 prekladov Biblie: Ekumenický, Katolícky, Botekov, Evanjelický, Roháčkov a Rómsky. Obsahuje aj iné materiály s biblickou tématikou. Čitatelia si môžu vytvoriť zdarma vlastný účet a získajú tak rozšírené funkcie, napríklad farebné zvýrazňovanie veršov, pridávanie poznámok, alebo nastavenie predvoleného prekladu. Súčasťou webu je aj niekoľko prvých video príbehov, ktoré sú spracované do posunkového jazyka pre nepočujúcich. Na tomto projekte Slovenská biblická spoločnosť ďalej pracuje a cieľom je do roku 2020 natočiť pre nepočujúcich celé Evanjelium podľa Lukáša.

error: Obsah je chránený !!