aug 222019
 

V sobotu 24. augusta 2019 pobožnosť v modlitebni na Rudlovskej ceste nebude. Tento deň chceme využiť teplé letné počasie a prežiť spoločné chvíle na plánovanom zhromaždení v prírode. Bude sa konať pri obci Rakytovce neďaleko Banskej Bystrice. Pre prípad letnej spŕšky bude postavený stan, v ktorom bude dopoludňajšia pobožnosť i odpoludňajšie stretnutie. Program začína ako zvyčajne od 9.00 hod. sobotnou školou a popoludní sa stretneme o 15. hodine pri vzájomnej diskusii. Spevníky si so sebou brať nemusíte. Piesne budú vytlačené a rozdané účastníkom na mieste. Robíme všetko preto, aby tí, ktorí sa nemôžu zúčastniť osobne, mohli sledovať priamy prenos dopoludňajšieho programu aj z tohoto letného zhromaždenia. Všetko záleží od miestnych podmienok, technických možností a Božej milosti. Tešíme sa na všetkých, ktorí v sobotu prídu medzi nás.
 
Pokiaľ počasie dovolí, zídeme sa na tom istom mieste aj v nedeľu. To už bude ale program v športovo-zábavnej atmosfére a nemal by chýbať ani chutný guláš.

pokračovanie »

aug 092019
 

Projekt sociálnej zodpovednosti na Camporee 2019 v Portugalsku priniesol neočakávané množstvo darov od mladých účastníkov tábora. Organizátori i príjemcovia boli prekvapení liberálnym duchom Pathfinderov, ktorí uprednostnili pomoc deťom v núdzi pred osobným využívaním talentov získaných v rôznych aktivitách.
 
Myšlienka bola rovnako jednoduchá ako efektívna: Pathfinderi boli vyzvaní, aby sa zúčastnili tematických workshopov, kde okrem vedomostí získali aj malé perly, nazývané talenty, a veľmi vzácne karty Joshua (každá za 50 talentov). Tieto mohli potom minúť v centre City Life (špeciálny program, kde sa dalo zakúpiť jedlo alebo ďalšie aktivity) a tiež v ponuke Special Activities, kde mohli získať silné zážitky a spomienky. Ale bola tu ďalšia možnosť, ako využiť talenty a karty. Boli informovaní o projekte ADRA na pomoc 30 deťom v São Tomé, a dozvedeli sa, že ich dary pomôžu nasýtiť a posadiť do školy 30 detí na celý rok. Stačilo len darovať talenty alebo karty na tento projekt a sponzori by následne premenili ich štedrosť na skutočné peniaze. Mladí účastníci Camporee boli naozaj dojatí informáciami, ktoré dostali, a rozhodli sa konať tak, že vyhrávali čo najviac talentov a kariet. Pochopili tú smutnú realitu, že 262 miliónom detí, tínedžerov a mladých ľudí na svete je odopreté riadne vzdelávanie napriek tomu, že vzdelávanie je základné ľudské právo a nesmierne dôležitý faktor v spoločnosti. A Pathfinderi si uvedomili, že majú vo svete svoje poslanie.
 
pokračovanie »

error: Obsah je chránený !!