aug 272022
 

Pieseň číslo 80 Keď Pán Ježiš opäť príde zo spevníka Spievajme Hospodinovi si možno tí starší pamätajú pod názvom Keď zatrúbi anjel Pánov, alebo majú v pamäti ešte český refrén Až tam čtena budou jména, je inšpirovaná biblickým textom 1. Tes 4,16.
 
James Milton BlackJej originál When The Roll Is Called Up Yonder napísal v roku 1893 americký skladateľ a dirigent James Milton Black (1856-1938). Podnet na napísanie piesne dostal Black ako učiteľ nedeľnej školy v Pennsylvánii, keď si jedno nedeľné ráno pred štúdiom robil prezenciu a zistil, že jedno dievča chýba. Myšlienka na to, že by niekto takto chýbal pri čítaní mien v nebi, ho začala prenasledovať. Po tom, čo navštívil chýbajúce dievča a privolal mu lekára kvôli zápalu pľúc, odišiel domov a keďže nenašiel vo svojej zbierke pieseň na podobnú tému, začal písať túto skladbu. Neskôr sa pieseň stala veľmi obľúbenou, bola preložená do najmenej 14 jazykov a spievaná po celom svete v rôznych kresťanských zboroch. Dnes nájdete na weboch ako je Amazon viac než 500 verzií skladby a naspievali ju aj takí velikáni americkej hudby ako Johnny Cash, Willie Nelson, Loretta Lynn a ďalší.
 
V roku 1945 britský premiér Winston Churchill spôsobil rozruch v tlači a prekvapil novinárov znalosťou tejto skladby, keď v rozhovore na otázku „Kedy sa stretne Veľká Trojka?“ odpovedal s úšklebkom na tvári: „Neviem, ale keď zatrúbi anjel Pánov, budem tam.“
 
Vypočujte si, ako znie pieseň v podaní kresťanskej skupiny Simon Khorolskiy & Sisters. Simon je ruského pôvodu a od svojich dvoch rokov žije v USA v štáte Washington. Je ženatý a má päť detí. Jeho životným poslaním je, aby sa prostredníctvom jeho spevu dotklo evanjelium mnohých ďalších duší.


Tá istá pieseň v „muzikálovom“ štýle v podaní The Eden Symphony Orchestra:
 

error: Obsah je chránený !!