aug 212021
 

Líder Jednotnej strany pre národný rozvoj (UPND) Hakainde Hichilema bol v roku 2021 vyhlásený za víťaza prezidentských volieb v africkej Zambii.
 
Jeho excelencia pán Hakainde Hichilema je pokrsteným členom Cirkvi adventistov siedmeho dňa. V roku 2019 ho pokrstil aj s niektorými členmi jeho rodiny pastor Hamilton Mulendema v Lusake, zatiaľ čo jeho manželka Mutinta Hichilema je členkou cirkvi už dlhšiu dobu.
 
H. Hichilema patrí do združenia Chilanga Mission District v Lusake, ktoré je súčasťou Únie Južnej Zambie a táto oblasť patrí do divízie Južnej Afriky a Indického oceánu (SID). Rodina má tri deti: dvoch chlapcov a jedno dievča.
 
Na jeho kresťanskej ceste je zaujímavé, že ani na vrchole svojej politickej kariéry a v snahe nájsť si verejnú funkciu, aby slúžil národu ako republikánsky prezident, sa nikdy nevzdal viery v Boha. Pravidelne navštevoval zhromaždenia a aktívne pôsobil v niekoľkých cirkevných funkciách. Okrem iného zastával aj pozíciu vedúceho pracovníka mládeže na združení v Lusake, čo svedčí o tom, že s mladými ľuďmi si veľmi dobre rozumie.
 
Teraz, po zvolení za prezidenta Zambie, bude Hakainde Hichilema potrebovať modlitby bratov a sestier, aby mohol toto najvyššie postavenie v krajine vykonávať v milosti a s múdrosťou od všemohúceho Pána.


(zdroj: ANN)

error: Obsah je chránený !!