nov 202021
 

Timothy Welch, člen Cirkvi adventistov s.d. vo zbore Stirling Adventist Church, získal ocenenie Taxikár roka v Južnej Austrálii. Ocenenie je súčasťou SA Tourism Awards 2021, ktoré oceňuje a oslavuje výnimočný prínos miestnych podnikov a mimoriadne služby zákazníkom.
 
Timothy Welch, ktorý posledných 22 rokov pracuje ako taxikár, vyčnieval zo 4 000 taxikárov v štáte vďaka svojim výnimočným službám a bol uznávaný aj za to, že v Adelaide Hills zaviedol bezbariérové ​​taxíky pre vozíčkárov. „Moja kresťanská viera ma vedie k tomu, že sa ku každému zákazníkovi správam s maximálnou úctou, bez ohľadu na okolnosti,“ povedal.
 
Pán Welch, pôvodom z Anglicka, má za sebou aj prácu v iných oblastiach, ale rád robí taxikára a zdieľa svoju lásku k Ježišovi, vždy keď má možnosť. „Vždy hľadám príležitosť podeliť sa o vieru,“ povedal Tim pri pomyslení na osem ľudí, ktorí navštívili miestny zbor vďaka priateľským rozhovorom v jeho taxíku. „Mnohí z mojich cestujúcich sa stali mojimi priateľmi. Hľadám príležitosť povzbudiť ľudí, ktorí sú v ťažkej situácii. Sú to ľudia so závislosťou na návykových látkach, osamelí, so sociálnymi problémami,“ dodal.
 
„Zbor Stirling je veľmi hrdý na Timov nedávny úspech. Veľa z jeho láskavého postoja k ostatným v jeho profesii sa prejavuje aj v cirkvi, keďže je už niekoľko rokov veľmi pohostinným členom nášho zboru,“ povedala staršia zboru Stirling Elva Weiler. „Káže, učí v sobotnej škole, hrá na gitare a pomáha pri upratovaní zboru. Je milý, veselý a ochotný pomôcť, kde treba. Takéto ocenenie je veľkým úspechom a sme šťastní, že Tim je súčasťou našej cirkevnej rodiny.“

 
(zdroj: Adventist Record, oficiálny časopis Juho-Pacifickej divízie CASD, založený v r. 1898, vychádza v náklade 24000 výtlačkov pre Austráliu, Nový Zéland, Papuu Novú Guineu a ostrovy v Tichom Oceáne)

error: Obsah je chránený !!