apr 232022
 

V sobotu 20. júna 2015 tisíce ľudí z historického mesta Ľvov, Ukrajiny a okolitých regiónov zaplnili futbalový štadión, aby počuli evanjelium Ježiša Krista. Konal sa kresťanský Festival Nádeje (Festival Of Hope).
 
Autobusom precestoval vzdialenosť 160 kilometrov aj Mikhailo, ktorého život bol v troskách, ako u mnohých, ktorí v tom období na východe bojovali proti separatistom. Keď sa neskôr dostal k pastorovi z miestneho baptistického zboru, požiadal ho, že by si rád odniesol iba CD americkej dvojice spevákov, ktorých spev sa mu veľmi páčil. Pastor Anatolij Schmiuksovský mu povedal, že nemá také CD, ale poprosil ho, aby sa pridal k 2000 veriacim pod pódiom, ktorí sa modlili spolu s kazateľom Franklinom Grahamom. Mikhailo nechcel, pretože mal vypité, bolo cítiť z neho alkohol a veľmi sa hanbil. Pastor Anatolij mu však odvetil: „Ježiš ťa môže prijať aj takého, aký si, a ponúka ti nový život.“ Tak sa Mikhailo pridal k viac než 1500 ľuďom, ktorí sa ten večer rozhodli pre Krista.
 
V sobotu od rána pršalo. Štadión s 35000 miestami na sedenie sa rýchlo zapĺňal. Hudobníci a speváci v úvode pridávali ďalšie piesne, pretože vonku ešte stále čakalo množstvo ľudí, ktorí sa snažili nájsť si miesto. Nakoniec vošlo do arény 39100 hostí.
Tesne pred 17. hodinou, keď mal začať kázať Franklin Graham, sa nad štadiónom objavila modrá obloha. Vedúci predstaviteľ baptistov na Ukrajine Valerij Antonyuk to komentoval, že to bolo znamenie, ako tento národ potrebuje nádej.
 
Manželia Voloďa a Oxana, ktorí pomáhali ako dobrovoľníci, priviedli až 7 ľudí, ktorí sa rozhodli odovzdať životy Ježišovi. Oxana mala práve narodeniny a vyjadrila sa, že krajší darček si ani nevedela predstaviť. „Som plná emócií“, povedala manželovi. Ten odvetil: „Veľký a mocný je náš Boh.“
 
Festival sa pripravoval niekoľko mesiacov dopredu. Na štadióne okrem orchestra účinkoval aj zbor zložený z 2800 ukrajinských spevákov. Pri piesni Agnus Dei (Baránok Boží) ich na klávesy doprevádzal jeden z najuznávanejších kresťanských umelcov súčasnosti Michael W. Smith.


(zdroj: Asociácia Billyho Grahama)

error: Obsah je chránený !!