jún 122022
 

Za predsedu Generálnej konferencie Cirkvi adventistov siedmeho dňa bol v pondelok zvolený pastor Ted Wilson. Do vedenia Inter-Európskej divízie, kam patrí aj Česko-Slovenská únia, bol nominovaný Mario Brito. V nastávajúcom trojročnom období povedie Dr. Daniel Duda Trans-Európsku divíziu, v ktorej pôsobí už od roku 2005 ako riaditeľ vzdelávania. Svoj doktorát získal na Andrews University. Predtým pôsobil v Česko-Slovenskej únii ako pastor, lektor teológie, evanjelista a tajomník únie. Nejaký čas vyučoval aj v ruskom Zaokskom teologickom seminári (teraz Zaokská Adventistická Univerzita) ako vedúci katedry teológie a akademický dekan. Často sa zúčastňuje letných táborových stretnutí po celej Európe.
Delegáti konferencie zvolili navrhovaných kandidátov na posty predsedov divízií v pomere 97,1% hlasov. Mená všetkých nových predsedov svetových divízií Cirkvi adventistov si môžete prečítať tu.


Všetky informácie o 61. zasadnutí Generálnej konferencie CASD v americkom meste St. Louis, štát Missouri, v dňoch 6.-11. júna 2022 nájdete na stránke gscession.org. Mottom konferencie je: Ježiš prichádza! Zapojte sa!
 
Priebeh zasadnutí GK počas jednotlivých dní, ako aj digitálne koncerty je možné sledovať na Youtube. Krátke reportáže česko-slovenských delegátov nájdete na stránke Slovenského združenia.

error: Obsah je chránený !!