aug 062022
 

Viac ako 2500 mladých ľudí z celej Trans-Európskej divízie (TED) a Inter-Európskej divízie (EUD) sa zišlo v športovom a veľtrhovom centre Lahti vo Fínsku, aby sa zúčastnili na Európskom adventistickom kongrese mládeže (AYC22). Takmer dvakrát odložený kongres je konečne tu a nadšenie je obrovské!
 
Slnko, jasná obloha a armáda viac než 100 dobrovoľníkov privítali účastníkov AYC22, najväčšieho stretnutia adventistickej mládeže v Európe. Od 2. do 6. augusta sú účastníci pozvaní do programu „Zapojte sa“, aby využili príležitosť spojiť sa s Bohom a navzájom.
 

David Asscherick sa vo svojom príhovore podelil so silným úvodným posolstvom o dôležitosti odpojenia a odpočinku. „Spoločne strácame schopnosť odpočívať,“ varoval Asscherick. Odpočinok a obdobia úmyselného unudenia však „pozitívne korelujú s kreativitou, štedrosťou a zámerom“. Aby sme spočinuli v Bohu, „musíme vedieť, že je dobrý a dá sa mu dôverovať,“ uistil Asscherick. V ďalších prezentáciách Asscherick tiež preskúmal, ako sa „zapojiť, aby ste slúžili“, „zdieľať“ a „žiť“. Ranné pobožnosti vedie Daniel Bosqued, prezident Sagunto Adventist College, ktorý sa delí o postrehy z Evanjelia podľa Jána.


Súdiac podľa otváracieho programu bude hudba tohto kongresu nezabudnuteľná! Kapela, ktorú vedie Niklas Rantanen, mladý fínsky profesionál, má za cieľ poskytnúť „rôzne štýly a žánre“, aby zaujala mladé a rôznorodé publikum, ktoré túži spievať spolu. Ústredná pieseň Zdroj života je krásna skladba, ktorá inšpiruje mládež nielen k láske k Bohu, ale aj k službe druhým.
 

AYC sa koná každé štyri roky. V roku 2021 však bol odložený z dôvodu pandémie COVID-19. „Mysleli sme si, že to možno budeme musieť znova odložiť kvôli konfliktu v Európe,“ povedal Dejan Stojkovič, riaditeľ TED Youth. „Byť tu nie je nič menšieho než zázrak, sme vďační všetkým, ktorí to umožnili, najmä dobrovoľníkom.“
 

Vo svojich uvítacích poznámkach sa prezident TED, Dr. Daniel Duda, podelil o to, ako keď sa ako mladý človek zúčastnil na mládežníckom kongrese EUD, cítil Božie povolanie do služby, ktoré ho neskôr po rokoch priviedlo k tomu, aby sa stal prezidentom TED. „Nebude trvať ďalších 40 rokov, kým sa jeden z vás dostane do mojej pozície,“ ubezpečil D. Duda prítomnú mládež. „A nebudú to len muži, budú to aj ženy.“
 

Čo všetko ponúka AYC22?
Výzvy a zábavné aktivity, ktoré ovplyvnia komunitu a mladí získajú nových priateľov, vrátane niekoľkých fínskych kultúrnych zážitkov, Impact Lahti, 5K „Run to Help“ a Výstavy národov. K dispozícii sú desiatky workshopov na rôzne témy vrátane porozumenia Biblii, najmä vo vzťahu k sexualite a zdravotnému postihnutiu. Môže tiež zapisovanie do denníka ako odpoveď na čítanie Slova pomôcť, aby prišlo a zostalo nažive? Ako môžeme pochopiť Božiu vôľu a našu vlastnú vôľu?
 
Živé tlmočenie je dostupné vo viac ako 10 jazykoch počas hlavných stretnutí – oh, akí sme vďační za tých, ktorí majú dar jazykov! A vôbec prvýkrát je AYC22 hybridným programom, ktorý je možné sledovať naživo na Youtube a Facebooku.

(foto: Daniel Kluska + Adventist News)

error: Obsah je chránený !!