jan 182023
 

Obyvatelia Irpinu dostali viac ako 320 balíčkov potravín a hygienických potrieb. S najnovšou sériou ADRA pokračuje v podpore ľudí v meste, ktoré sa nachádza hneď vedľa Kyjeva na severe Ukrajiny. Tu sa odohrali rozhodujúce bitky o prístup do Kyjeva, ktoré zanechali mesto v ruinách.
 
„Už od prvých dní deokupácie Irpinu sme tu boli a distribuovali sme veľké množstvo takýchto balíkov. Plánujeme pokračovať v podpore ľudí v núdzi. Našu prácu zorganizujeme tak, aby sme pokryli čo najviac obyvateľov sociálne slabších komunít,“ povedal Nazarij Kostiuk z ADRA Ukrajina.
 
Kostiuk poznamenal, že spolupracujú s Irpinským ministerstvom práce a sociálnej ochrany obyvateľstva, kde sa tvoria zoznamy tých, ktorí potrebujú pomoc. Takto sa pomoc dostane do rúk tých, ktorí ju najviac potrebujú a nie je priestor na zneužívanie. Adresátmi balíkov boli predovšetkým seniori a ľudia so špeciálnymi potrebami, ktorým vojenské operácie poškodili alebo zničili domy a boli odkázaní na pomoc.
 
Balíčky rozdával aj Stano Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko. Prišlo aj veľa ľudí, ktorí v zozname obdarovaných chýbali. „Tá rada sa stále predlžovala a naši kolegovia museli s nekonečnou trpezlivosťou vysvetľovať, pre koho je pomoc určená a že naše možnosti sú obmedzené,“ uvažoval.
 
Obyvatelia Irpinu dostali 14-kilogramové potravinové a hygienické balíčky od ADRA Ukrajina a ADRA Slovensko s podporou SlovakAid a Japan Platform.

 
(Správa bola zverejnená na spravodajskom portáli Generálnej konferencie CASD.
Fotografie si môžete pozrieť tu.)

error: Obsah je chránený !!