HOME | VYBAVENIE | PROSTREDIE | GALÉRIA | REZERVÁCIE | KONTAKT

PROSTREDIE A MOŽNOSTI

Vhodné terény na Donovaloch nájdu začínajúci i pokročilí lyžiari. K dispozícii je moderná 6-sedačková lanovka na Novú Hoľu a množstvo vlekov. Na Donovaloch sú pravidelne udržiavané bežecké trate a možno tu podnikať za priaznivého počasia nádherné lyžiarske túry všetkými smermi. Vyvrcholením zimnej sezóny bývajú atraktívne medzinárodné preteky v psích záprahoch.

V lete sa na Donovaloch stretávajú nielen turisti ale i prívrženci paraglidingu a priaznivci adrenalínovej zábavy. Miestna Fun Aréna poskytuje množstvo športovo-zábavného vyžitia. Najväčšou atrakciou je tobogánová bobová dráha, ďalej lanové centrum, lezecká stena a bungee trampolíny. Deti bude najviac zaujímať Dobšinského rozprávkový svet HABAKUKY. Na oblohe môžete uvidieť odvážnych jednotlivcov letiacich na padákových klzákoch. Ďalšími lákadlami pre návštevníkov v zime či v lete sú jazda na konských záprahoch či detských skútroch, tenisová škola, lyžiarska akrobacia, snowboarding.

Ak máte chuť spoznávať aj iné zákutia tohoto kraja, doporučujeme Vám navštíviť napríklad liečebné kúpele Korytnica s minerálnymi prameňmi, ktoré sú využívané na liečenie chorôb tráviaceho ústrojenstva. Sú vzdialené len 8 kilometrov od strediska. Taktiež môžete navštíviť Vlkolínec - pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry zapísanú do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Je to typická obec s pôvodnými drevenicami. Blízko je aj Bešeňová, renesančný kaštieľ zo 17. storočia. V tejto obci sa nachádza termálne kúpalisko. Krásne zážitky budete mať z Harmaneckej jaskyne, ktorá má snehobielu kvapľovú výzdobu, mohutné dómy, tajomné hlboké priepasti a čarovné sintreové jazierka. Ak Vám dojdú zásoby, nákupné centrum v Banskej Bystrici na Zvolenskej ceste Vás pozýva na nákupy non-stop 24 hodín denne. K dispozícii je bezplatné pripojenie na internet prostredníctvom verejného wifi hotspotu na "drevenom moste".