Tell The World – Povedz to svetu (OFF)

 

Už ste si položili otázky:

  • Ako môže skupina jednoduchých farmárov roznietiť oheň, ktorý stále horí v srdciach takmer 20 miliónov ľudí v 208 krajinách?
  • Ako môže jednoduché nevzdelané dievča napísať o zdravotných princípoch, ktoré dnes prinášajú uzdravenie miliónom pacientov každý rok prostredníctvom globálnej siete nemocníc a kliník?
  • Ako je možné, že obyčajná škola uprostred ničoho vygeneruje vzdelávaciu sieť, ktorá dnes vyučuje 1.8 milióna študentov?

Tell The World (Povedz to svetu) je inšpirujúci filmový projekt o životaschopnosti hnutia svetovej Cirkvi adventistov. V šiestich epizódach budete svedkami životov skutočných mužov a žien, ktorí verili, že Boh koná niečo úžasné. Budete sledovať ich príbehy, zažívať ich sklamania a tešiť sa z ich víťazstiev.

Séria Tell The World priblíži zápasy a triumfy pionierov adventného hnutia.

Po rokoch plánovania, zbierania prostriedkov a materiálov, Chester Stanley, ktorý v minulosti pôsobil ako predseda cirkvi v Austrálii, uskutočnil svoj sen a natočil filmový projekt Tell The World, ktorý zobrazuje históriu priekopníkov Cirkvi adventistov.

Toto dielo produkoval Hope Channel, oficiálna produkčná sieť Cirkvi adventistov siedmeho dňa v Austrálii. Je to zatiaľ najväčšia mediálna produkcia v histórii cirkvi. Na príbehu zrodenia a rozvoja raného adventného hnutia sa podieľalo 95 hercov, 157 členov štábu a 1000 komparzistov.

Film umožní divákom sledovať adventných pionierov ako zápasia s porozumením Písma, vedú teologické debaty a zažívajú horké sklamanie. Cez to všetko boli na svojej ceste za pravdou neustále vedení a inšpirovaní Bohom.

Generálna konferencia CASD koordinuje distribúciu celého projektu, ktorý bude dostupný v troch formátoch: krátke historické klipy budú vydané v auguste 2016; televíznu sériu šiestich epizód a online stream prinesie Hope Channel v októbri 2016; a nakoniec vyjde kompletný film, ktorý bude distribuovaný v sieťach Netflix, iTunes, Amazon a Google Play.

Mesiac október bol vybraný pre pripomenutie veľkého sklamania z 22. októbra 1844. Tento dátum reprezentuje historickú udalosť pre niekoľko kresťanských cirkví, vrátane adventistov, kedy sa Ježiš nevrátil na Zem tak, ako to niektorí očakávali. Medzi rokmi 1831 a 1844 inicioval baptistický kazateľ William Miller “veľké adventné prebudenie”. Podľa štúdia prorockej knihy Daniel a správy vo verši Daniel 8,14 Miller vypočítal, že Ježiš by sa mal vrátiť niekedy medzi rokom 1843 a 1844. Iní vypočítali presný dátum na 22. októbra 1844. Keď sa Spasiteľ v ten deň neobjavil, Millerovi nasledovníci prežili niečo, čo nazvali “veľkým sklamaním”.

Tento projekt bol vytvorený pre členov, aby sa zapojili do cirkevného hnutia a znovu objavovali čo znamená byť adventistom. Projekt tiež poskytne príležitosť ľuďom, ktorí nepoznajú cirkev, aby získali lepšie porozumenie s denomináciou, ktorú dnes tvorí celosvetovo viac než 19.1 milióna členov.

“Verím a som presvedčený, že toto filmové dielo bude úžasným duchovným povzbudením pre Boží ľud a tiež verejnosť,” povedal Ted Wilson, predseda svetovej Cirkvi adventistov siedmeho dňa.

Film Tell The World bude (okrem anglického originálu) nadabovaný tiež do francúzštiny, španielčiny a portugalčiny. V priebehu troch rokov budú dopĺňané titulky v 30 najpoužívanejších jazykoch sveta. Potešujúca informácia je, že Štúdio nádej pripravilo aj slovenský dabing.

telltheworld

telltheworld.adventist.org
Celý film v angličtine
Celý film – SK titulky

DVD so slovenským dabingom si môžete objednať na stránke www.studionadej.sk.

© 2000-2024 Cirkev adventistov s. d., Banská Bystrica *bp-design
error: Obsah je chránený !!